ورود به چت روم
چت روم جوانان و نوجوانان ویژه دهه 70 و 80
ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

نتایج جستجو برای عبارت :

نمونه ای مناسب از رفع ابهامات عارضی در آیه 4 سوره فلق «و من شر النفاثات فی العقد»

از جشن ها خوشم می آید
از تولدها خوشم می آید
از جشن تولدها نه
که فراموشیشان فراموشی صاحبانشان تلقی میگردد!
از گره زدنهای بیجا نه
از دمندگان در گره ها که پناه
+ قل اعوذ برب الفلق
من شر النفاثات فی العقد
-تفسیر جدید و بکری شد بر آیه-
نمونه ای مناسب از رفع ابهامات عارضی در آیه 4 سوره فلق
و من شر النفاثات فی العقد
این آیه، بیان یکی دیگر از موانع گسترش دعوت اسلام و جریان سازی پیامبر 6 بر علیه کفر است. (بیان مقصود آیه)
 دلیل تکرار «من شرّ» در آیات، تأکید بر استعاذه  و امید اجابت است. 
«ال» در «النفاثات» برای جنس و از نظر مصداق، اشخاص متعددی را شامل می شود. 
«نَفَّاثَات‌» بیرون‌ریختن مقدار کمی از آب دهان در هنگام دمیدن می باشد. البته این واژه در معنای دمیدن معنوی که به معنی اله
به جهت درخواست طلاب و اساتید محترم شرکت کننده در کارگاه های مهارت بیان تفسیر، ان شاء الله در تابستان امسال، مطالبی را پیرامون مهارتهای بیان تفسیر خدمتتان ارائه خواهیم کرد.
مطالبی پیرامون
ـ شناسه سوره ها شامل:
       ـ نام سوره و وجه تسمیه
       ـ مکی ومدنی بودن سوره
      ـ جایگاه سوره در ترتیب نزول
      ـ جایگاه سوره در مصحف
     ـ تعداد آیات سوره
ـ توصیف  سوره
    ـ مقصود (غرض) سوره
    ـ محتوای اجمالی سوره
    ـ ارتباط سوره ها
    ـ گام های تحول
به جهت درخواست طلاب و اساتید محترم شرکت کننده در کارگاه های مهارت بیان تفسیر، ان شاء الله به مرور مطالبی را پیرامون مهارتهای بیان تفسیر خدمتتان ارائه خواهیم کرد. این مطالب را در موضوع مهارت های بیان تفسیر ملاحظه بفرمایید.
مطالبی پیرامون
ـ شناسه سوره ها شامل:
       ـ نام سوره و وجه تسمیه
       ـ مکی ومدنی بودن سوره
      ـ جایگاه سوره در ترتیب نزول
      ـ جایگاه سوره در مصحف
     ـ تعداد آیات سوره
ـ توصیف  سوره
    ـ مقصود (غرض) سوره
    ـ محتوای
✅ای کاش من خاک بودم.
"سوره مبارکه نبٲ آیه /40"
✅ای کاش پیشاپیش چیزی می فرستادم.
"سوره مبارکه فجر آیه /24"
✅ای کاش نامه مرا به دست من نداده بودند.
"سوره مبارکه حاقه آیه /25"
✅ای کاش فلان را دوست نمی گرفتم.
"سوره مبارکه فرقان آیه /28"
✅ای کاش خدا را اطاعت کرده بودیم و رسول را اطاعت کرده بودیم.
"سوره مبارکه احزاب آیه /66"
✅ای کاش راهی را که رسول در پیش گرفته بود ، در پیش گرفته بودم.
"سوره مبارکه فرقان آیه /27"
✅ای کاش ما نیز با آنها می بودیم و به کامیابی بزرگ دس
✅ای کاش من خاک بودم.
"سوره مبارکه نبٲ آیه /40"
✅ای کاش پیشاپیش چیزی می فرستادم.
"سوره مبارکه فجر آیه /24"
✅ای کاش نامه مرا به دست من نداده بودند.
"سوره مبارکه حاقه آیه /25"
✅ای کاش فلان را دوست نمی گرفتم.
"سوره مبارکه فرقان آیه /28"
✅ای کاش خدا را اطاعت کرده بودیم و رسول را اطاعت کرده بودیم.
"سوره مبارکه احزاب آیه /66"
✅ای کاش راهی را که رسول در پیش گرفته بود ، در پیش گرفته بودم.
"سوره مبارکه فرقان آیه /27"
✅ای کاش ما نیز با آنها می بودیم و به کامیابی بزرگ دس
برای تدریس ترجمه‌ی سوره‌ها، مناسب است ساختار سوره توضیح داده شود تا دانشجویان با هدف و غرض سوره آشنایی پیدا کنند. به این صورت، با سوره ارتباط بیشتری پیدا می‌کنند، ان شاء الله.
فایل زیر، مقاله‌ی «بررسی ساختار سوره انسان و دسته بندی آیات آن» می‌تواند در کلاس مورد استفاده قرار بگیرد.
در این راستا، گفتارها و جلسات حجة الاسلام و المسلمین علی صبوحی نیز بسیار راهگشاست.
یکی از آیاتی که بر سر استثنایی بودن آن و الحاقش به سوره مزمل بحث است، آیه اخر سوره است. خلاصه به عرض برسانم تاکنون که 59 سوره از قرآن کریم به تزتیب نزول توسط استاد بهجت پور تفسیر شده است، تنها مورد قطعی استثنایی بودن آیات قرآن، همین آیه است.
با هم جایگاه این آیه را در نزول بررسی می کنیم
جایگاه آیه
 آیه‌ی آخر سوره آیه ای استثنایی است که به دستور پیامبر اکرم …به سوره ملحق شده است؛ البته در مورد زمان نزول و الحاق آن، اختلاف است و از هشت ماه تا یک یا
گفتند عروس سوره نور می خواند…چرا در خیلی از اوقات مثلاً وقتی که می خواهند خطبه عقد را بخوانند، دروغ ها شروع می شود؟وقتی که خطله عقد می خوانند، چند بار خاطب می خواهد از عروس «بله» بگیرد، می گویند: عروس رفته گل بچیند.چرا باید از همان اول دروغ گفته شود؟چرا این دروغ را به نسل های آینده منتقل کنیم؟پایه ریز و برنامه ریز این دروغ کیست؟یکی از وعاظ می فرمود:در یکی از مکان هایی که خطبه عقد جاری می شد، خاطب و خواننده خطبه عقد وقتی می خواست از عروس «بله»
گفتند عروس سوره نور می خواند…چرا در خیلی از اوقات مثلاً وقتی که می خواهند خطبه عقد را بخوانند، دروغ ها شروع می شود؟وقتی که خطله عقد می خوانند، چند بار خاطب می خواهد از عروس «بله» بگیرد، می گویند: عروس رفته گل بچیند.چرا باید از همان اول دروغ گفته شود؟چرا این دروغ را به نسل های آینده منتقل کنیم؟پایه ریز و برنامه ریز این دروغ کیست؟یکی از وعاظ می فرمود:در یکی از مکان هایی که خطبه عقد جاری می شد، خاطب و خواننده خطبه عقد وقتی می خواست از عروس «بله»
«به نام خداوندِ نفوسِ زنده»
حتما تا به حال دیدین که تو مجالسِ ختم، سوره‌ی شمس تلاوت میشه دیگه؟!
سوره‌ی شمس با ۱۵ آیه تنها سوره‌ای از قرآن هستش که بیشترین قَسَم‌هارو به خودش اختصاص داده...
و سوره‌ای هست که نه تنها برای مرده‌ها نازل نشده بلکه برای زنده‌هاست تا حداقل این یک جمله رو درک کنن..."حاسِبوا قبل ان تحاسَبوا"
این سوره از ۲ قسمت تشکیل شده:
سیاق ( پاراگراف ) اول از آیه ۱ تا ۱۰
سیاق ( پاراگراف ) دوم از آیه ۱۱ تا ۱۵

ادامه مطلب
با فرهنگی طرفم که بدی ازش دیدم، دیدم که در مقابلم حق به جانب و بدبین هست، غریب کشه و راحت قضاوت می کنه و غیبت و دروغ از تاروپود تعاملات مردم این فرهنگه.
صابون بی انصافی و دخالت هاشون بارها به تنم خورده، بارها نفاثات فی العقد گونه پشت سرم نجواهای گره ساز کردند و همراهم خیلی جاها از شون تاثیر گرفته...
پناه به خدا می برم از شر این فرهنگ و این مردم
مدارک لازم برای ثبت نام تجاری یا برند تن ماهی شامل موارد ذیل است : 1- اظهارنامه ثبت برند 2- نسخه اصلی یا رونوشت گواهی شده وکالتنامه ، در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی به عمل آید.
3- ارائه ده نمونه از علامت به صورت گرافیکی که با علامت الصاق شده روی
اظهارنامه یکسان بوده و ابعاد آن حداکثر 10 در 10 سانتی متر باشد.اگر ارائه
علامت به صورت گرافیکی نباشد ده نمونه از کپی یا تصویر علامت حداکثر در
همین ابعاد و به نحوی که مرجع ثبت مناسب تشخیص دهد،ارائه
با طایفه ای طرفم که بسیار بدی ازشون دیدم، دیدم که حق به جانب هستن و بدبین، غذیب کش هستند و راحت قضاوت می کنند و غیبت و دروغ از تاروپود تعاملاتشون هست.
صابون بی انصافی و دخالت هاشون بارها به تنم خورده، بارها نفاثات فی العقد گونه پشت سرم نجواهای گره ساز کردند و همسر نحت تاثیر بی ثباتم که از مرام مردانه کم داره خیلی جاها، از شون تاثیر گرفته...
سوره های سفارش شده قرآن کریم بعد از نمازهای یومیه

بعد از نماز صبح : سوره مبارکه " یس " ** سی و ششمین 36 سوره قرآن - صفحه 440 کتابت ع ط

بعد از نماز ظهر : سوره مبارکه " نباء " ** هفتاد و هشتمین سوره قرآن کریم - صفحه 582 کتابت ع ط
بعد از نماز عصر : سوره مبارکه " فتح " ** چهل و هشتمین 48 سوره قرآن کریم - صفحه 511 کتابت ع ط
بعد از نمازمغرب : سوره مبارکه " واقعه " ** پنجاه و ششمین سوره قرآن کریم - صفحه 534 کتابت ع ط
بعد از نماز عشاء : سوره مبارکه " ملک " ** شصت و هفتمین سوره قرآن
بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه
سوره کوثر در شأن فاطمه است، اگر برای ابابکر پدری عایشه افتخار است برای خدیجه مادری فاطمه افتخاری بزرگتر است.
عایشه مانند دشمنان پیامبر ابتر ماند
و خدیجه طبق وعده خدا در سوره کوثر نسلی جاودانه یافت.
براستی سوره کوثر شأن فاطمه و خدیجه است و ننگ عایشه ،اگر آیات سوره تحریم را دقیق بخوانید و به تفاسیر اهل سقیفه در صحاح سته مراجعه کنید،اسرار بیشتری از سوره کوثر را متوجه خواهید شد...
اللهم عجل لو
سوره توحید با کلمه قل شروع شده است پس می توان آن را آشکارا گفت. این سوره لایه ای ظاهری دارد که عوام را سیراب می کند و می توانند از خواص آن بهره ببرند ولی در لایه باطنی اقوام متعمقون را هدف گرفته است. به عبارت دیگر این سوره دو سبب نزول دارد. یکی پرسش یهودیان یا مشرکین که پرسیدند خدای تو کیست؟ و دیگری وجود اقوام متعمقون در آخرالزمان که باید حدی برای آنها تعیین می شد تا در اعماق پیچیده ذهن بشری هلاک نشوند.
لایه عمیق و باطنی سوره توحید مربوط به دو وا
فضیلت سوره الرحمن و دعاهای آن
عروس قرآن چه سوره ای است؟
سوره الرحمن یکی از پرفضیلت ترین سوره های مبارک قران کریم است. سوره ای که نام دیگرش «آلاء» و لقبش عروس قرآن است.
امام صادق علیه السلام فرمودند:از قرائت این سوره و عمل به آن غافل نباشید زیرا این سوره در دل منافقان استقرار نمی یابد.
الرحمن و نام دیگرش «آلاء» پنجاه و پنجمین سوره قرآن است که مکی و 78 آیه دارد. در فضیلت این سوره از پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله وسلم روایت شده که فرمودند هر چی
مختصری از محتوای سوره مبارکه حمد

سوره حمد که نام دیگرش «فاتحه الکتاب»
است، هفت آیه دارد1  و تنها سوره‏اى است که بر هر مسلمانى واجب است حداقل
روزانه ده بار آن را در نمازهاى شبانه روزى بخواند وگرنه نماز او باطل است.
«لا صلاة الّا بفاتحه الکتاب»2 بنا به روایت جابر بن عبد اللّه انصارى از
رسول اکرم(صلی لله علیه و آله): این سوره بهترین سوره‏هاى قرآن است.3

آیات سوره‏ ى مبارکه فاتحه، اشاراتى در
باره‏ى خداوند و صفات او،
قرآن دارای 6236 آیه است قرآن دارای 114 بسم الله الرحمن الرحیم است آیه 288 سوره بقره به آیه وام دادن نیز معروف است و بزرگترین آیه قران کوچکترین آیه قرآن « مدها متان » در سوره الرحمن است . بهترین شب در قرآن شب قدر است بهترین سوره قرآن « یس » است سوره « حمد » به مادر قرآن معروف است سوره فجر به سوره امام حسین (ع) معروف استسوره های اسراء حدید ، حشر ، صف ، جمعه ، نفابن ، واعلی به مسبحات مشهورند .  سوره قرآن مکی ، و 28 سوره مدنی استسوره « یس » به قلب قرآن مشهو
قرآن دارای 6236 آیه است قرآن دارای 114 بسم الله الرحمن الرحیم است آیه 288 سوره بقره به آیه وام دادن نیز معروف است و بزرگترین آیه قران کوچکترین آیه قرآن « مدها متان » در سوره الرحمن است . بهترین شب در قرآن شب قدر است بهترین سوره قرآن « یس » است سوره « حمد » به مادر قرآن معروف است سوره فجر به سوره امام حسین (ع) معروف استسوره های اسراء حدید ، حشر ، صف ، جمعه ، نفابن ، واعلی به مسبحات مشهورند .  سوره قرآن مکی ، و 28 سوره مدنی استسوره « یس » به قلب قرآن مشهو
در شب ۲۳ ماه مبارک،خواندن مکرردعای اللهم کن لولیک، دعا برای ظهور حضرت حجت عجل الله فرجه، هزار مرتبه سوره قدر، و نیز یک بار سوره دخان، عنکبوت، روم و گفتن ۲۲۵ مرتبه ذکر «یا طُهر یا طاهر یا طهور یا طیهور یا طیهار» را سفارش شده است.
1- اظهارنامه ثبت برند 2- نسخه اصلی یا رونوشت گواهی شده وکالتنامه ، در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی به عمل آید.
3- ارائه ده نمونه از علامت به صورت گرافیکی که با علامت الصاق شده روی
اظهارنامه یکسان بوده و ابعاد آن حداکثر 10 در 10 سانتی متر باشد.اگر ارائه
علامت به صورت گرافیکی نباشد ده نمونه از کپی یا تصویر علامت حداکثر در
همین ابعاد و به نحوی که مرجع ثبت مناسب تشخیص دهد،ارائه خواهد شد.
درخواست کننده باید بر روی هر اظهارنامه یک نمونه از علام
دلم گرفته از اینکه نه اونقدر خوب انتخاب کردم که راحت باشم نه اونقدر خوبم که ناراحت نشم...
زینبم
چه مادرت زنده باشه کنارت چه نباشه، از خانواده ی پدرت فاصله ی منطقی ای بگیر
صله رحم کن
بی حرمتی نکن
احترام به والدین پئرت بگذار
ولی از عمه ها و عمو هات و مادربزرگت فاصله ای بگیر که نتونن زیاد بهت نردیک بشن
من از نزدیکی شون اذیت و آزار دیدم
کسانی که با حرفهای نفاثات فی العقد گونه شون، همسر تحریک پذیرم رو بارها و بارها و بارها تحریک کردن...
{علائم ظهور - شماره 29}

قرآن | خَسف بَیداء (فرو رفتن در زمین)

واژه خسف و مشتقاتش، چند بار در قرآن کریم به کار رفته، مثلا در آیه ۸۱ از سوره قصص، خداوند می‌فرماید: «آنگاه که [قارون] را با خانه اش در زمین فرو بردیم، و گروهی نداشت که در برابر [عذاب] خدا او را یاری کنند و [خود نیز] نتوانست دفاع کند.»
فخَسَفنا بِهِ وَ بِدارِهِ الأرضَ ...
یا در آیه ۴۵ از سوره نحل، خداوند می‌فرماید: «آیا کسانی که تدبیرهای بَد می‌اندیشند، ایمن شدند از اینکه خدا آنان را در
سوره‌ی بقره
اشاره
این سوره همه‌اش مدنی است جز یک آیه و آن «وَ اتَّقُوا یَوْماً تُرْجَعُونَ فِیهِ إِلَی اللّٰهِ» (بترسید از روزی که همه به سوی خدا باز می‌گردید) که در منی، سال حجةالوداع نازل شد.
عدد آیاتش دویست و هشتاد و شش است بنا بر عدد کوفی که از علی علیه‌السلام نقل شده است و دویست و هشتاد و هفت بنا بر عدد بصری و دویست و هشتاد و پنج در عدد حجازی و دویست و هشتاد و چهار بنا بر عدد شامی (که از ذکر موارد اختلاف آن‌ها در این‌جا صرف نظر کرده و بیا
آنچه که من از سوره معارج آموختم:
1)    نابودی کافران: اینکه این سوره به ما بشارت می دهد که کافران نابود خواهند شد مانند حرف حضرت آقا که گفتند : صهونیسم تا 25 سال دیگر نابود هواهد شد.
  ***2)    معاد: در بعضی از آیات این سوره به معاد اشاره دارد و اینکه کافران حاضرند هر کاری بکنند تا از عذاب دوزخ برهند. ان شاءالله که ما از آنان نباشیم.
****3)    حریص بودن: آیه 19 این سوره می فرماید: طمع انسان حریص می باشد و چون شر و بدی به او میرسد بی قراری میکند به غیر از نم
اگر سوره حمد را بر یک مرده خواندید و او زنده شد تعجب نکنیید 

آیت‌الله «سیدجلال مجدهاشمی» شامگاه چهارشنبه (۱۹دی) در مسجد جامع غدیر درباره اهمیت سوره حمد، گفت: سوره حمد نخستین سوره در ابتدای قرآن است که فضایل بسیار عجیبی دارد.
استاد حوزه علمیه افزود: گاهی در روایات چنان فضایلی برای سوره حمد نقل شده که تصور می‌شود با همه قرآن مساوی یا حتی برتر از آن است. در روایتی آمده است که خداوند فرموده برخی کلمات را بر برخی ترجیح داده است و این درباره سوره
در مسیر بازگشت، یک روز صبح پیامبر «صلی الله علیه و آله و سلم» خطاب به اصحاب فرمود: «امروز سوره ای بر من نازل شده که آن را از دنیا و آنچه در آن است بیشتر دوست دارم!» سپس سوره مبارکه فتح را قرائت نمود: «ما برای تو پیروزی آشکار فراهم ساختیم ...». همچنین فرمود: «هر کس این سوره را بخواند مانند آن است که با من زیر درخت (در حدیبیه) بیعت کرده باشد».
+ گزارش لحظه به لحظه از ماجرای صلح حدیبیه - محمدرضا انصاری
بسم الله الرحمن الرحیم
پناهگاه سوره ناس: بنظرم پناهگاه سوره ناس آن جایی است (آن موقعی است) که آدم وجه خدا را ( کار خدا رو ) ببینه و متحیر بشه ...
چرا ؟!؟ چون آن موقع که متحیر شده به عظمت خدا و بزرگی او پی میبره و اگه باهوش باشه  خودش رو میسپاره به دست خدا  (تا رشدش دهد) حالا اگر وسواس خناسی  هم باشد (چون خودش رو سپرده به خدا و مطیع اوست و بهترین کار را در لحظه میکند) به و شری نمیرساند!

آثار خواندن سوره‌های مبارکه «نوح» و «قدر». 
کلینی روایت کرده است: از ابو عمرو حذاء که گفت: حال و روز بدی پیدا کردم، لذا نامه ای به امام #جواد علیه السلام نوشتم (و از حضرت چاره خواستم) حضرت در جوابم نوشتند: #مداومت کن بر خواندن سوره #نوح سپس این سوره مبارکه را یکسال خواندم و نتیجه ای نگرفتم. دوباره به حضرت نامه نوشتم و حال بدم را گوشزد نمودم و اینکه به دستور شما، یکسال تمام سوره مبارکه نوح را خواندم و گشایشی ندیدم. ابو عمرو گفت: در جوابم نوشتند: ال
چه سوره هایی را در شب قدر بخوانیم؟
در قرآن کریم،
سوره‌ای کامل به توصیف و ستایش شب قدر اختصاص یافته و بدین نام ... است و
آنان در این شب در کنار اهتمام به اعمال مستحب مخصوص این شب‌ها، برای آن امام ...
اعمال مشترک و خاص شب های قدر/ علت تأکید بر قرائت سوره روم و عنکبوت ...
Jul 27, 2013 - خداى
تعالى در شب قدر حوادث یک سال را تقدیر می کند و زندگى، مرگ، رزق، ... سه
شب انجام می‌ شود و به اعمال مشترک معروف است و اعمالی که مخصوص هر یک ...
خواندن چه سوره‌هایی در شب‌
تلاوت مجلسی سوره حشر آیات ۱۸ الی آخر با نوای سید متولی عبدالعال
سوره حَشْر پنجاه و نهمین سوره و از سوره‌های مدنی قرآن که در جزء ۲۸ جای گرفته است. نام سوره از آیه دوم گرفته شده است که به اخراج یهودیان از مدینه اشاره می‌کند. سوره حشر با تسبیح خدا آغاز می‌شود و با تقدیس او پایان می‌پذیرد.
ادامه مطلب
تو درمانگاه رفتم شرح حال بگیرم؛ پدر یه بچه شیر خوار ۱ ماهه بغلش بود ، شرح حال گرفتم؛ بعد گفت ما این یکی رو آوردیم برای نمونه ! 
گفتم نمونه ی چی ؟؟؟ ادرار ؟؟؟ خون ؟؟؟؟ 
گفت نه ! 
اینها ۴ قلوان ! همشون یه مشکل دارن ! نمیتونستیم هر ۴ تا رو بیاریم ، برای همین ، این یکی رو برای نمونه آوردم :))) 
همونجا اینقدر خندیدیم با پدر و مادربزرگ بچه که از گوشه ی چشمهامون اشک میومد ! :)) 
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ    وَالْعَصْرِ ۱ إِنَّ الْإِنْسَانَ لَفِی خُسْرٍ ۲إِلَّا الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ ۳
الحمد لله اولین سوره نگاهمون رو ساختیم...با تمام ضعف هایی که بود اما بسیار دلچسپ بود اینکه ببینی ده نفر بیشتر از یک ماه و نیم سوره عصر بخونن و تکلیف سوره عصر انجام بدن و سناریو بسازن و بعدش خودشون اجرا کنن...
الحمدلله هدانا بهذا....

دانلود سوره نگا
حتما شنیده اید که آنقدر عظیم است سوره مبارکه توحید که ثواب خواندن سه مرتبه آن، برابر است با ختم تمام سوره های قرآن کریم. مقید باش بعد از نماز های پنج گانه ات حتما سوره توحید را بخوانی و هدیه بدهی به امام زمانت. که البته آن بزرگوار، بدهکارت نخواهد ماند و تو را به واسطه این ختم قرآن های روزانه ات دعای مخصوص می کند و نور و برکت تمام زندگی ات را در آغوش می گیرد.
استاد بهجت پور در آیه اول سوره توحید یعنی «قل هو الله احد» برخلاف سایر مفسرین، هو را ضمیر شأن ندانسته اند و با توجه به ارتباط سوره توحید با سوره کافرون، آن را اشاره به معبود مستفاده از آیات سوره کافرون می دانند.
با هم تفسیر آیه اول سوره توحید در ویراست جدید تفسیر همگام با وحی را می خوانیم:
خدای متعال در آغاز سوره، با تعبیر «قُل» حضرت محمد… را مأمور اعلام وحدت ذات و صفات خدای متعال می‎کند؛ همچنانکه در سوره‌ی کافرون با همین تعبیر «قُل»، ایشان
«به نام خدا»
سیاسی‌ترین سوره‌ای که در قرآن وجود دارد، سوره‌ی حجرات است!
در فرهنگِ تدبر، در هر سوره‌ای که «یا ایها الذین آمنوا / یا ایها الناس» آمده باشد، یعنی خدا به طور مستقیم و زنده با بنده‌هایش صحبت می‌کند.
این سوره هم با تمامِ کوچک بودن و مختصر بودنش، ۶ بار ما را خطاب قرار داده است.
و اما سوره...
ادامه مطلب
سوره بروج درباره سرگذشت اصحاب اخدود و سرنوشت مومنان به خدا در روز قیامت سخن می‌گوید و به تکذیب‌کنندگان قرآن هشدار به عذاب می‌دهد و در آخر، قرآن را در لوح محفوظ می‌داند. لوحی که تمام اتفاقات عالم، همراه با جزئیات کامل در آن ثبت است و به هیچ وجه قابل تغییر و دگرگونی نیست.
در فضیلت این سوره از پیامبر (ص) نقل شده هر کس سوره بروج را قرائت کند ده برابر روز‌های جمعه و روز‌های عرفه‌ای که درک کرده است به او پاداش داده می‌شود همچنین آن حضرت (ص) به قرا
                          بسم الله الرحمن الرحیم
تکلیف:به نظر شما پناهگاه سوره ناس چگونه است؟
به نظر من پناهگاه سوره ناس میتواند شبیه وضعیت فردی باشد که کسی در حال تعقیب او به قصد صدمه زدن است و ان فرد به جایی شبیه هزار تو میرسد در ابتدای هزار تو یه دفترچه راهنما است که نشان میدهد چگونه میتوان به مرکز هزار تو رسید. ان فرد با استفاده از دفترچه خود را به مرکز هزار تو نزدیک میکند و هر چه قدر نزدیک تر شود از شر ان کسی که تعقیبش میکرد در امان بیشتری خواه
تکلیف: به نظر شما پناهگاه سوره ناس چه شکلی هستاز نظر من پناهگاه سوره ناس جایی است که چند لایه حجیم و محکم و استوار از یه مکانی در حال مراقبت کردن است 
که هر لایه آن وقتی ب جلو میریم بهتر و استوار تر میشود 
این پناهگاه شبیه زمینه که هر لایه هر دفعه ضخیم تر میشود و وقتی به آخرش میرسیم میبینیم این ها درحال مواظبت از هسته زمین هستند
حال این سنگر (پناهگاه) هم مانند آن است اما بجای هسته آن مردم در آن جای دارند و محافظت کننده آن: رب مردم ،ملک مردم و از ه
نمونه کار سئو | نمونه کارهای سئو سایت
نمونه کار سئو | نمونه کارهای سئو سایت - 5.0 out of 5 based on 2 votes
برخی از نمونه کار های سئو سایت کد ناب در این قسمت قرار داده شده است لازم به ذکر می باشد که نمونه کار های به دو بخش تقسیم می شود برخی از نمونه کارها برای افزایش بازدید وب سایت می باشد و برخی از نمونه کارهای دیگر برای یک یا چند کلمه کلیدی می باشد . شما در صورت صورتی که می خواهید در مورد نمونه کارها اطلاعات بیشتری پیدا کنید میتوانید با شماره های مندرج
بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
 اهل سقیفه
جمعیت و تعداد بیشترشان را دلیل بر حقانیت شان میدانند و تعداد کم شیعیان را دلیل بر باطل بودنشان
به همین دلیل عبدالحمید مولوی بعضی از اهل سقیفه دستور زادو ولد حداکثری اهل سقیفه را صادر نمود و در حالی که مسئولان مردم را از داشتن دو بچه بیشتر منع میکردند 
اهل سقیفه که منافقانه خود را پیرو اوالامر میدانند باتشویق عربستان به زاد و ولد پرداختند که کمترین جمعیت خانوادگی ایشان هش
سوالات استخدامی همراه با پاسخنامه

میخوای تو آزمون استخدامی قبول بشی؟
یکبار برای همیشه قبولی خودت رو تضمین کن و بعد از استخدام تا آخر عمرت آسوده زندگی کن
ما در این مجموعه سعی کردیم تمام سوالات مربوطه استخدامی رو جمع آوری کنیم و همراه با پاسخنامه در اختیار شما عزیزان قرار بدیم
نمونه سوالات زبان و ادبیات فارسی – شامل ۲۳۲ سوال همراه با پاسخنامهنمونه سوالات معارف اسلامی – شامل ۶۴۰ نمونه سوال همراه با پاسخنامهنمونه سوالات زبان و ادبیات انگل
کتاب

اولین و مهمترین وسیله فهم و استنباط احکام الهی، کتاب خدا «قرآن»
است: «ونزلنا علیک الکتب تبینا لکل شیء و هدی و رحمة و بشری للمسلمین؛ (و
ای پیامبر!) بر تو کتابی نازل کرده‌ایم که بیان‌کننده هر چیز و مایه هدایت
و رحمت و بشارت برای مسلمانان است».
(سوره نحل آیه 89.)
به طور نمونه فقها و مجتهدین از آیه زیر حکم «خمس» را استخراج
می‌نمایند: «واعلموا انما غنمتم من شیء فان لله خمسه و للرسول و لذی القربی
و الیتمی و المسکین و ابن السبیل...؛ و بدانید هر

دو اسم معروف این سوره «حمد» و «فاتحة الکتاب» است، که به نظر وجه تسمیه آن نیز روشن است. اسم دیگری که برای خود من جالب بود عنوان «سبع المثانی» است. به نظر می‌آید «سبع» به هفت آیه این سوره اشاره دارد و «مثانی» نیز ظاهراً بر دو وجه است. یکی این‌که آیات سوره حمد بعد از آیات سوره علق نازل شده‌اند و از لحاظ آغاز، دومین سوره است (هرچند که این سوره از لحاظ زمان پایان، نخسین سوره‌ی کامل‌شده قرآن است). و دومین وجه «مثانی» نیز مربوط به محل نزول سوره حم
29. سورۀ قریش
شناسة سوره
این سوره به مناسبت کلمات آغاز سوره، "لایلاف القریش"، "القریش"، و "لایلاف" نامیده شده است.
سورۀ قریش به اتفاق اکثر دانشمندان تفسیر و علوم قرآنی مکی و بیست و نهمین سورۀ نازل شده پس از تین و پیش از قارعه بر پیامبر9 است. تمام جدول‌های ترتیب نزول این مطلب را تأیید می‌کنند.
سورۀ ایلاف در ترتیب مصحف رسمی با چهار آیه در جزء سی‌ام قرآن، ردیف صد و ششم، بعد از سورۀ فیل و قبل از سورة ماعون قرار دارد.
مقصود سوره
ترغیب اهالی مکه و مردم
با عرض معذرت از همه گلهای گلم این پست رو چون خیلی از دوستان جوان در این مورد سوال داشتند براتون تهیه کردم
بازم ببخشید
راهکار ترک گناه پنهان خود ارضائی 
شاه کلیدی که برای ترک خودارضائی از عالم بزرگی گرفته شدهخواندن سوره لقمان است
این سوره دوای معجزه آسایی هست.. 
امام محمد باقر(ع): هرکس این سوره را در روز بخواند تا شب و هر که آنرا در شب بخواند تا صبح از دست شیطان و لشکریانش در امان خواهد بود. 
چرا که این سوره دشمن اصلی شهوت است و با خواندن آن شهو
امام صادق ع فرمود همانا قسمتی از عبادت ترس از خدای عزوجل است خدا می فرماید تنها بندگان دانشمند خدا ز او می‌ترسد 28 سوره 65 ونیز خدای جل ثنافرماید از مردم نترسید و از من بترسید 44سو ره 5 و باز خدای تبارک و تعالی فرماید و هرکه از خداپرست کند برایش راه  نجاتی مقرر دارد 2 سوره 65 و امام صادق ع فرمود حب جاه و شهرت در دل ترسان و بیمناک نباشد پس  کسیکه از خدا ترسد حب ریاست و شهرت ندارد
نمونه سوالات درس دانش خانواده و جمعیت فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: DOCXتعداد صفحات: 4حجم فایل: 19قیمت: 9900 تومانبخشی از متن:توضیحات:فایل ورد سه سری نمونه سوال درس دانش خانواده و جمعیت، در حجم 4 صفحه قابل ویرایش.بخش از سوالات :سری اول1- موارد زیر را تعریف نمایید. 2نمرهالف:طلاق در فقه اسلامی:ب: مهرالمسمی:2- مزایا و آثار مثبت ازدواج را بنویسید؟ 5/1 نمره3- در آیه 187 سوره بقره (هُنَّ لِباسٌ لَکُم وَ اَنتُم لِباسٌ لَهُنَّ) تعبیر لباس در مورد زن و شو
اگر به قرآن عمل میشد چه اتفاق هایی می افتاد؟
1 - اگر هر کس به سوره اعراف آیه ٣١ (کلو و اشربوا و لا تسرفوا ) توجه میکرد ، دیگر هرکس به اندازه نیازش غذا میخورد و پر خوری نمیکرد و این همه غذای اضافی دور ریخته نمیشد و شاید هم دیگر گرسنه ای باقی نمی ماند!
2 - اگر هرکس  به سوره ملک آیه ١٥  (وامشوا فی مناکبها و کلو من رزقه)  توجه میکرد ، راه رفتن را در برنامه روزانه خود پیش میگرفت.
ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم 
اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
دقت کردید ما انسان ها دنبال راحتی خودمان هستیم؟
هرجا هر زمان و هرکاری که می کنیم دنبال راحتی خودمان هستیم.....
حتی در معنویات....
به حالتی معنوی میگوییم که در یک جای ساکت و خلوت ودر زمانی که نسیمی خنک می وزد، یک کمی زور بزنیم و چهار قطعه اشک از چشمانمان بیرون بیاید و در آن حالت با خود فکر می کنیم که اگر به دیوار بگوییم به عقب برو این کار را انجام می دهد!.......
اما قرآن حرف دیگری می گوید.
انتصاب حجت الاسلام رئیسی به ریاست قوه قضائیه توسط رهبری معظم، سبب شد تا بعد از چند سال ،سرعت مبارزه با رانت و اختلاس بیشر شود نمونه آن پرونده پدیده مشهد است که امروز بسته شد!.
اماآقای صادق لاریجانی در حالی قوه ی قضائیه را ترک کرد که هنوز شبهات و ابهامات زیادی در خصوص نزدیکانش بدون پاسخ رها شده است.
انتصاب پرویز فتاح به ریاست بنیاد مستضعفان یکی دیگر از انتصابهای انجام شده ی این روزهای رهبر  انقلاب است .
آقای سعیدی کیا در حالی بنیاد مستضعفان ر
پوستر آیه 28 سوره مبارک نوح علیه السلام در اندازه‌ی آ3.
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرّحمن الرّحیم
رَبِّ اغفِر لی وَلِوالِدَیَّ وَلِمَن دَخَلَ بَیتِیَ مُؤمِنًا وَلِلمُؤمِنینَ وَالمُؤمِنات
پروردگارا، من و پدر و مادرم و تمام کسانی را که باایمانوارد خانه من شدند، و همه مردان و زنان باایمان را بیامرز.
دانلود اندازه اصلی - 10 مگابایت
1- اظهارنامه ثبت علامت تجاری 2- نسخه اصلی یا رونوشت گواهی شده وکالتنامه ، در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی به عمل آید.3- ارائه ده نمونه از علامت به صورت گرافیکی که با علامت الصاق شده روی اظهارنامه یکسان بوده و ابعاد آن حداکثر 10 در 10 سانتی متر باشد.اگر ارائه علامت به صورت گرافیکی نباشد ده نمونه از کپی یا تصویر علامت حداکثر در همین ابعاد و به نحوی که مرجع ثبت مناسب تشخیص دهد،ارائه خواهد شد.درخواست کننده باید بر روی هر اظهارنامه یک نمونه از ع
ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان
به اطلاع اساتید محترم تفسیر می رساند ؛ به زودی محتوای تفسیری سوره های علق (مکی 1) تا توحید (مکی 22) به مرور خدمتتان بارگذاری خواهد شد. ان شاء الله
لطفا برای اطلاع از بروزرسانی محتوای سایت در کانال ما در ایتا عصو شوید.
جهت ورود به کانال ایـــــنـــــــــــــجـــــــــا را بزنید
https://eitaa.com/ansarquran
قصه خانواده نوح برای اولین بار توسط قران افشا شد. این قصه چند نکته مهم قابل بحث دارد:  او در تشخیص وعده خدا کاملا علم نداشت و خداوند مفهوم خانواده را در نظرش عمیق تر کرد.
اگر معنای لَیْسَ مِنْ أَهْلِکَ به معنای نفی اهلیت را بپذیریم نه نفی نسب، آن وقت باب بحث به موضوعی مهم کشیده می شود  و آن این است که اهل بیت نبی استثناپذیرند. این قاعده می تواند فهم آیه تطهیر را تحت تأثیر قرار دهد. اگر کلمه اهل را در اهلیت و صلاح معنا کنیم نه نسب، آن وقت تضاد ظاه
 بسم الله الرحمن الرحیم

انتخاب سوره و درس 1: شروع مغرب. اگر به همان
نسبت که نماز مغرب و نافله اش طول میکشد، طولش بدهی، میتوانی به سلامت از آن بگذری.
خواندن نماز غفیله در این بازه، برای رفع غفلتهایی که کار را طول میدهد و ول میشود،
بسیار موثر است. اگر از این مرحله نگذری، به مرحله عشا وارد میشوی بدون اینکه مغرب
را خوانده باشی و ممکن است هر دو قضا شوند. از عوارض ماندن در این مرحله، کسالت
است.
 درس 2 (اوامر و نواهی): شروع عشاء، تاریکی و
ظلمات... شروع دو
باکس گل شادیچی
این روز ها بسیاری علاقه مند به خرید باکس گل هستند و به دنبال مناسب ترین قیمت باکس گل می گردند ، در این مقاله می خواهیم درباره باکس گل شادیچی بیشتر با شما صحبت کنیم و مزیت هایی که می توانید در این فروشگاه دریافت نمایید را بیان کنیم. در ادامه اگر بعد از مطالعه این مقاله سوالی درباره مطالب گفته شده دارید می توانید به وب سایت باکس گل شادیچی سری بزنید و یا با متخصصین ما در این حوزه تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند و پاسخگوی سوالات
سوره غافر

زمر
سورهٔ غافر
فصلت

شماره سوره:
۴۰

جزء :
۲۴

نزول

ترتیب نزول:
۵۰

مکی/مدنی:
مکی

اطلاعات آماری

تعداد آیات:
۸۵

تعداد کلمات:
۱۲۲۸

تعداد حروف:
۵۱۰۹

سوره غافر چهلمین سوره و از سوره‌های مکی قرآن است که در جزء بیست و چهارم جای دارد. سوره غافر را سوره مؤمن نیز نامیده‌اند؛ زیرا درباره مؤمن آل فرعون سخن می‌گوید. موضوع اصلی این سوره، باطل نشان‌دادن جدال کفار برای از بین بردن حق (قرآن) است. در این سوره همچنین به داستان حضرت موسی(ع) و فر
همراهان عزیز دوم دبستان در تصاویر زیر نمونه سوالات فصل سوم (مبحث اشکال هندسی) ریاضی مقطع دوم دبستان به همراه پاسخ‌هایشان را برای شما قرار‌دادیم.

دانش‌آموزان در کنار خودارزیابی می‌توانند با نحوه سوالات‌امتحانی آشناشوند.
در پیام‌رسان تلگرام و اینستاگرام هم با ما همراه باشید.
کانال تلگرام دوم دبستان
اینستاگرام دوم دبستان

منبع: قلم چی

20. سورۀ فلق
شناسة سوره
این سوره به مناسبت کلمات آیة اول "فلق" و "قل أعوذ برب الفلق" نامیده شده است. مکی یا مدنی بودن سوره اختلافات زیادی میان صاحب نظران قرآنی پدید آورده است. با عنایت به محتویات سوره و هماهنگی آن با سیاقی که در بحث «ارتباط سوره» خواهد آمد، مکی بودن سوره قوی‌تر است.
براساس جداول، در هفت روایت ازروایات دهگانۀ مسند و تمام جداول ترکیبی، این سوره در رتبۀ بیستم مکی پس از سورۀ فیل و پیش از سورۀ ناس قرارگرفته است؛ اما در جدول‌های تاری

دو روزه بعد نماز مغرب و عشاء سوره ی واقعه رو میخونم..
چند وقته حال خوشیم ندارم..
امشب..به آخرای سوره واقعه رسیدم..
حس کردم خود خدا داره باهام حرف میزنه..
انگار که گله انگار..
مگه ندیدی ما اینکارو کردیم؟
مطفه بودی ما بزرگت نکردیم؟
حتی اگه یه بذر کاشتی ما بزرگش کردیم یا تو؟
پس چته؟؟
چرا نمیبینی..
چرا یادت رفته..
از من کی بهتر که بخوای؟
از من کی بیشتر مگه میتونه..
از من کی بیشتر میفهمتت تو که خودتم فهمیدی تو این دنیا بی من بی کسی...
تو که میدونی..
منم مید
بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
بخدا قسم عجیب تر ازین نمیشود،هزاروچهارصد سال از نزول قرآن میگذرد و ادعای قرآن بر اینکه یک سوره همانند قرآن بیاورید و دشمنان و کافران به قرآن با در اختیار داشتن امکاناتی که بسیار. بیشتر از مسلمانان است هنوز نتوانسته اند سوره ای مانند قرآن بیاورند...
این همه دانشگاه زبان و اساتید ادبیات و شاعران و نویسندگان که مسلمان نیستند ولی عرب هستند،باز هم در مقابل این ادعای قرآن در گل فرورفته آم
طراحی سایت شهرداری در سئوراز
طراحی سایت شهرداری می تواند در ارایه خدمات و نیز کاهش مراجعه حضوری افراد به ادارات کم کند و کمک بسیار بزرگی است هم به کارمندان تا با دقت و زمان بیشتری برای مراجعان حضوری خود وقت بگذارند و هم برای مراجعین که برای کارهای ضروری و مهمتر به شهرداری مراجعه نمایند. نمونه های بسیاری در زمینه طراحی سایت شهرداری وجود داره که تیم تخصصی ما در شرکت طراحی سایت سئوراز توانایی ارایه تمام نسخه های مشابه را دارد و نیز هر نمونه کا
به نام خدا
((مسابقه ی پیامکی))
شهری که با رفتن پیامبر (ص) به آن جا، مدینه نام گرفت:
1)یثرب 2)قطیف 3)سامرا 4)ریاض
6- نام سوره ای که به معنای عیب جو است:
1)غاشیه 2)مطفّفین 3)نازعات 4)همزه
7- شبی بسیار عزیز که نام سوره ای نیز می باشد:
1)لیله الرغائب 2)قدر3)یلدا 4)عید فطر
8- اصحاب کهف چند سال به خواب رفتند:
1)300  2)408  3)309   4)200
پاسخ سوالات را  به سامانه ی پیامکی:
50002040243765
شما عزیزان می توانید تا تاریخ 16/3/98 برای شرکت در مسابقه ی پیامکی ماه بندگی اقدام فرمایید.
وبلاگ:www
با سلام
دانلود نمونه سوالات پایه ی یازدهم کلیه رشته ها
عربی 2              نمونه 1     دریافت           نمونه 2      دریافت
زبان خارجی 2       نمونه 1     دریافت              نمونه 2      دریافت
تفکر و سواد         نمونه 1   دریافت     نمونه 2    دریافت     نمونه 3    دریافت
رسانه ای
فیزیک 1             نمونه 1     دریافت               نمونه 2      دریافت
با سلام
دانلود نمونه سوالات پایه ی یازدهم کلیه رشته ها
عربی 2              نمونه 1     دریافت             نمونه 2      دریافت
زبان خارجی 2       نمونه 1     دریافت              نمونه 2      دریافت
تفکر و سواد         نمونه 1   دریافت     نمونه 2    دریافت     نمونه 3    دریافت
رسانه ای
فیزیک 1             نمونه 1     دریافت               نمونه 2      دریافت
اگر ما بخواهیم عمارت بزرگ و رفیعى بسازیم، پِى و ستون لازم دارد تا بتواند به ساختمان شکل کلّى دهد. این پِى ها و ستونها، همان قانون اساسى است. قوانین عادّى عبارت است از کارى که در داخلِ بنا انجام مى گیرد؛ تقسیم بندیها، دیوارکشیها و آرایشها. براى آراستن داخل این بناى رفیع و فخیم سعى زیادى هم شده است.
ابهامات کروبی درباره دوقلوی بی سرانجام
ما مى توانیم یک بناى مستحکم و زیبا به دنیا ارائه دهیم. همه تلاش دشمن این است که این نمونه ارائه نشود؛ لذا به
              نمونه سوالات نهایی پیش دانشگاهی 
              نمونه سوالات نهایی رشته تجربی
              نمونه سوالات نهایی رشته ریاضی
              نمونه سوالات نهایی رشته انسانی
برای رفتن به کانال نمونه سوالات نهایی روی لینک زیر بزنید 

http://t.me/davazdahumi
آیدی کانال دوازدهم جهت جستجو در تلگرام      @davazdahumi
در ادامه مطلب اول وبلاگ نمونه سوال فصل دوم شیمی دهم یعنی ردپای گازها در زندگی را می توانید دریافت کنید و از آن استفاده کنید.اگر نمونه سوال زیر را حل کرده و بتوانید سوالات آن را به طور عمیق یاد بگیرید می توانید فصل دوم آن را به طور کلی یاد گرفته باشید.
دانلود
 لیست مدارس نمونه دولتی در تهران
در این بخش لیست مدارس نمونه دولتی تهران را برای شما ارائه داده ایم.
دانش آموزان در این مدارس از طریق آزمون های ورودی پذیرش می شوند.
این مدارس در سراسر کشور نمایندگی دارند.
مدارس نمونه دولتی در کنار مدارس شاهد و سمپاد جزء مدارس خاص حساب می شوند.
لیست مدارس نمونه دولتی تهران
ادامه مطلب
با سلام
نمونه سوالات امتحانی جهت آگاهی و آمادگی بیشتر هنرجویان
  پایه ی سوم
فیزیک 2                           نمونه 1  دریافت            نمونه 2    دریافت
مبانی و کاربرد رایانه         نمونه 1  دریافت            نمونه 2    دریافت 
زبان فارسی 1                نمونه 1  دریافت               
  ریاضی 1                     نمونه 1  دریافت      

دین و زندگی 2         نمونه 1  دریافت           نمونه 2    دریافت      
 ادبیات فارسی 2       نمو
نام های این سوره عبارتند از:[1]
أمُّ القرآن، أمُّ الکتاب، فاتِحَةُ الکتاب، حَمْد، السّبْعُ المَثانی، فاتِحَةُ القُرآن، القُرآنُ العَظیم، الوافِیة، الکافِیة، الشّافِیة، الشفاء، الصَّلاة، الدُّعاء، الأساس، الشُّکر، الکنْز، النّور، السُّؤال، تَعْلیمُ المَسْألة، المُناجاة، التَفْویض، الحَمْدُ الاُولی، الحَمْدُ القُصری.

[1] - تفسیر تسنیم، علامه جوادی آملی، ج1، ص 259
آموزش کامل نماز شیعه اثنا عشری 
آموزش نماز-شروع نماز

تکبیرة الاحرام
"نماز" با گفتن "الله اکبر" آغاز می شود، گفتن "الله اکبر" در آغاز نماز به معنای جدایی از غیر خدا و پیوستن به اوست.اعلام بزرگی پروردگار و دوری جستن از تمام قدرتهای دروغین است.
با این تکبیر به حریم نماز وارد می شویم و برخی کارها بر ما حرام می شود.هنگامی که نماز را شروع می کنیم باید متوجه باشیم که چه نمازی را می خوانیم؛ مثلا نماز ظهر است یا عصر و آن را تنها برای اطاعت فرمان خداوند ب
شیطان برای حضرت آدم و حوا قسم خورد که قصد نصیحت وهدایت آنها رادارد، ولی آنها را گول زد. 
ولی وای برما که قسم خورده گمراهمان کند. 
_ _____
وقاسَمَهُما إِنِّی لَکُما لَمِنَ النَّاصِحِینَ»
«قسم خورد برای آدم و حوا که آن دو حرفی که برایتان زدم خیرخواهی بود». 
سوره اعراف. 21
قَالَ فَبِعِزَّتِکَ لَأُغْوِیَنَّهُمْ أَجْمَعِینَ ‏‏ إِلاَّ عِبَادَکَ مِنْهُمُ الْمُخْلَصِینَ ‏»
(شیطان گفت: به عزت تو سوگند، همه آنها را گمراه خواهم کرد، مگر بندگان خاص تو
"بسم الله الرّحمن الرّحیم" هرسوره ای مخصوص
همان سوره است  وبه معنای« به نام خدایی که
رحمن ورحیم است .»می باشد
رحمانیت ورحیمیت خداوند بیشمار است  ودر هر سوره ای از آن رحمانیت ورحیمیت خداوند ،
مصداق هایی آمده است . به همین دلیل «بسم الله الرّحمن الرّحیم » هر سوره ای مخصوص
همان سوره است .
ادامه مطلب
نمونه گیری و روش های آن
نمونه‌گیری دارای روش‌هایی است که به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند: تصادفی و غیر تصادفی. نمونه‌ی تصادفی، نمونه ای است که در آن، همه اعضای جامعه، شانس انتخاب شدن در نمونه را داشته باشند. برعکس، نمونه‌ی غیر تصادفی، نمونه‌ای است که بر اساس احتمالات ریاضی انتخاب نمی‌شود و همه اعضای جامعه، شانس انتخاب شدن در آن را ندارند.
در تصمیم‌گیری برای انتخاب نمونه‌ی احتمالی یا غیر احتمالی در تحقیق، محقق باید به چهار نکته توج
نام کتاب : گلستان یازدهم
نویسنده : بهناز ضرابی زاده 
انتشارات : سوره مهر 
توضیحات : 
این کتاب خاطرات زهرا پناهی روا همسر سردار شهید علی چیت سازیان میباشد این بانوی نمونه سختی های زیادی کشیده است تا توانسته خانه را با یک بچه است و چرخاند و با مریضی به نام اثنا عشر که فرزندش در کودکی میگیرد مدارا کند و سرانجام با کمک گرفتن از خدا و شهدا فرزندش بهبود پیدا کند این کتاب دارای «۳۱۶» صفحه و مناسب گروه سنی ( د و ه ) یا همان سال های هفتم تا دوازدهم می باش
فن چهارم
در بیان اسامى قرآن و معانى آن
۱- قرآن
کلمه‌ی «قرآن» از نظر لغت به معناى قرائت است که به قول ابن عباس مصدر «قرأت» یعنى خواندم می‌باشد و قتاده آن را مصدر «قرأت الشیء» یعنى بعضى از آن چیز را به بعض دیگر جمع و ضمیمه کرده‌ام می‌داند.
و همان‌طور که «نوشته شده» را «کتاب» و حساب‌شده را «حساب» می‌گویند در آن‌جا نیز خوانده‌شده را به نام خواندن (قرآن) نامیدند.
۲- کتاب
کتاب به معناى جمع است، همان‌طور که می‌گویند «کتبت السقاء» مشک را جمع کرد
#دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\   /\

اعمال شب دوم ماه محرم
 از جمله اعمال شب دوم ماه محرم نمازی است که در دو رکعت اول بعد از سوره حمد، سوره انعام و در رکعت دوم بعد از سوره حمد، سوره «یس» باید خوانده شود.

در خصوص اعمال شب دوم ماه محرم : محرم اولین ماه از سال قمری است لذا در این ماه ا
بسم رب الشهداء...شهید مدافع حرم مسلم خیزآب...مسلم علاقه زیادی به قرآن داشت و هر شب پس از نمازعشاء، سوره واقعه را تلاوت می‌کرد، و پس از نماز صبح زیـــــــــارت عاشورا و سوره حشر را می‌خواند، همچنین پس از هر نماز، آیت الکرسی، تسبیحات حضرت زهرا، سه بار سوره توحید، صلوات و آیات دو و سه سوره طلاق را حتماً تلاوت می‌کرد،تاکید ویژه‌ای به نمـــــــــاز شب داشت و اگر نماز شبش قضا می‌شد می‌گفت:::شاید در روز گناهی مرتکب شده‌ام که برای نماز شب بیدار ن
آیت‌الله محمد محمدی قایینی، استاد حوزه علمیه آیت‌الله آخوند معصومی در گفت‌و‌گو با ایکنا از همدان، با بیان اینکه آیات سوره الرحمان نشانه برترین نعمت بودن قرآن کریم است، اظهار کرد: خدای سبحان در سوره مبارکه «الرحمن» فهرستی از موجودات جهان آفرینش و مجموعه‏‌ای از نعمت‌های مادی و معنوی خود را بیان می‏‌فرماید.وی ادامه داد: در صدر این سوره و پس از ذکر صفت «رحمانیت» خداوند، سخن از تعلیم قرآن به انسان در میان آمده است، «الرحمن ٭ علم القران ٭
دسترسی به نمونه سوال امتحان نهایی یک راه تاثیرگذار جهت افزایش نمره شما در طول امتحانات پایانترم می باشد.

کلاسند نمونه سوالات سال های گذشته امتحان نهایی را برای شما عزیزان آماده کرده است.
دانلود نمونه سوالات امتحان نهایی از کلاسند
دسترسی به نمونه سوال امتحان نهایی یک راه تاثیرگذار جهت افزایش نمره شما در طول امتحانات پایانترم می باشد.

کلاسند نمونه سوالات سال های گذشته امتحان نهایی را برای شما عزیزان آماده کرده است.
دانلود نمونه سوالات امتحان نهایی از کلاسند
نمونه کارت ویزیت بیمه ایران برای افرادی که در بیمه ایران کار میکنن و به کارت نیاز دارن میتونن این کارت رو با قیمت مناسب تحویل بگیرن این کارت تک رو هست یعنی 2 رو نیس اگرهم 2 رو خواستین میتونین به ایدی تلگرام پیام بدین و از قیمت ها مطلع بشین
ادامه مطلب
همراهان عزیز دوم دبستان در تصاویر پایین نمونه سوالات تشریحی درس اول درس هدیه‌های آسمان دوم دبستان را برای شما قراردادیم.
دانش‌آموزان در کنار خودارزیابی می‌توانند با نحوه سوالات امتحانی آشناشوند.
در اینستاگرام نیز با ما همراه باشید.
اینستاگرام دوم دبستان

همراهان عزیز دوم دبستان در تصاویر پایین نمونه سوالات تشریحی درس اول درس هدیه‌های آسمان دوم دبستان را برای شما قراردادیم.
دانش‌آموزان در کنار خودارزیابی می‌توانند با نحوه سوالات امتحانی آشناشوند.
در اینستاگرام نیز با ما همراه باشید.
اینستاگرام دوم دبستان

سلام و درود خدمت شما عزیزان و دوستان گرامی در این پست قصد داریم کتاب های مورد نیاز شما برای آزمون نمونه دولتی را معرفی کنیم و ویژگی های یک کتاب خوب را بیان کنیم و همچین در پایان پست نمونه سوال های سال های قبل استان کرمانشاه را به صورت رایگان قرار دادیم که می توانید یا دانلود آنها از این نمونه سوال ها استفاده کنیدبرای دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید ...
ادامه مطلب
سلام و درود خدمت شما عزیزان و دوستان گرامی در این پست قصد داریم کتاب های مورد نیاز شما برای آزمون نمونه دولتی را معرفی کنیم و ویژگی های یک کتاب خوب را بیان کنیم و همچین در پایان پست نمونه سوال های سال های قبل استان کرمانشاه را به صورت رایگان قرار دادیم که می توانید یا دانلود آنها از این نمونه سوال ها استفاده کنیدبرای دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید ...
ادامه مطلب
نگاه قرآن به بخل و خساست
قرآن در تبیین صفت بخل در انسان بیان می‌دارد که این صفت در وی به عنوان غریزه‌ای با جان آدمیان عجین شده است. در آیه ۱۲۸ سوره نساء در این باره می‌فرماید: و احضرت الانفس الشح؛ جان‌های آدمیان بخل و آزمندی را حاضر دارد.
در آیه ۱۰۰ سوره اسراء بیان می‌کند که بخل و تنگ چشمی در انسان امری ذاتی است و انسان با این صفت و خصلت ذاتی آفریده شده است: و کان الانسان قتورا؛ زیرا این آیه در مقام تبیین و تعلیل چگونگی برخی از اعمال وارد شده
راهنما جامع آزمون نمونه دولتی 99-98
خیلی از دانش آموزان و والدین آنها در جستجو تاریخ دقیق ثبت نام و برگزاری آزمون های نمونه دولتی و تیزهوشان هستند.
در این مقاله استادبانک راهنما جامع آزمون مدارس نمونه دولتی را در هر دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم ارائه کرده است.
ادامه مطلب
قالب وردپرس عکاسی و نمونه کار NOVO از فروشگاه ساز محبوب ووکامرس بصورت کامل پشتیبانی میکند وشما میتوانید محصولات خود را برای فروش قرار دهید. فروشگاه ساز ووکامرس از اکثر درگاه های بانکی ایرانی پشتیبانی میکند.
امکانات و ویژگی های قالب عکاسی NOVO | نووآ :    فارسی و راستچین شده    فونت ایران سنس 5    حفاظت و رمزگذاری روی عکس ها و نمونه کارها    فروشگاه مناسب برای فروش عکس و …    کدنویسی حرفه ای و بهینه HTML5 و CSS3    طراحی زیبا و عالی    رسپانسیو و من
✅تکاثر به معنای افزون طلبی و کثرت طلبی میباشد.فرق سوره تکاثر با سوره کوثر در این است که درسوره کوثر؛ کوثر آن خیرکثیر واقعی را میگویند.اماتکاثر آن خیر کثیر غیرواقعی را.یعنی افراد دنبال افزون طلبی و کثرت طلبی هستند.❌ولی این کثرت طلبی خیلی حقیقی و واقعی نیست.
ادامه مطلب
آبان بن تغلب گوید بامام صادق علیه السلام عرض کردم قربانت  خدایتعلی فرماید خودرا  بکردنه نینداخته 11 سوره 90  حضرت  فرمود کسی را که خدا ببرکت ولایت ما گرامیش  داشته از گردنه گذشته است و ما هستیم آن گردنه یی که هر کس  وارد شود  نجات یابد راوی گوید من خاموش بودم باز حضرت فرمود نمی خواهی بتو  حرفی  آموزم و افاده  کنم  که از دنیا  و آنچه در آنست برایت بهتر باشد  و عرض کردم  چرا قربانت فرمود آن قول  خداست آزاد کردن بنده  13 سوره 90 آنگاه فرمود مردم هم
دعای رفع دلشوره بسیار مجرب
یکی دیگه از دعاهای قرآنی که برای رفع دلشوره
بکار برده میشه که نیاز به آداب خاصی هم نداره
و در هر زمان میشه انجام داد را براتون آماده کردم
که باز بدلیل نداشتن امکان اعراب گذاری فقط اول
آیه را مینویسم و نام سوره و عدد آیه
1- آیه 45 و 46 سوره اسراءو اذا قرات القرآن جعلنا
بینک و بین الذین لا یومنون تا... ادبارهم نفورا
2- آیه 129 سوره توبه فان تئلو فقل حسبی الله
لا اله الا هو علیه و توکلت ..
که این آیات بسیار جهت رفع دلشوره مجرب اس
به نام خدا خدا به واسطه من خواست چند تا چیز رو بهتون بفهمونه، آقا میدونستید زمان چقدر اهمیت داره، که میشه قسم خورد باهاش؟! ببین خدا میخواد تو تواصی به حق و صبر داشته باشی. برای اینکه این کار رو بتونی انجام بدی تو باید همه کارهای خوب رو انجام بدی میدونم سخته اما سعی کن، چون تواصی به حق خودش جزو کارهای خوبِ اما به نظرت چیزی کم نیست؟ چرا هست؛ ایمان... تو اگر ایمان نداشته باشی حتی اگر بتونی این کارها رو هم انجام بدی به هیچ دردی نمیخوره و کلا توی خس
برای دانلود فایل های مورد نظر بر روی گزینه زیر کلیک کنید

کلیک کنید ...

صورتهای مالی نمونه بانک و موسسات مالی + صورتهای مالی نمونه شرکت های ساخت املاک + نمونه صورتهای مالی تلفیقی جدید + نمونه صورتهای مالی شرکت اصلی جدید + نمونه صورتهای مالی شرکتهای پیمانکاری + نمونه صورتهای مالی صندوق های سرمایه گذاری پروژه
مسابقات رمضانیه۱۳۹۸
❇️ هفتمین دوره ی مسابقات رمضانیه بشرح زیر میباشد
حفظ قران
حفظ حدیث
تنیس براداران
مقاله نویسی
پرسش و پاسخبرادران
اذان برادران
تفسیر سوره حمد
نقاشی

❇ مسابقه حفظ قران
✳سطح ۱
کلاس دوم تا چهارم ابتدایی:
سوره ی مبارکه ناس تا زلزال
✳سطح ۲
کلاس پنجم تا هشتم :
سوره ی مبارکه زلزال تا اعلی
✳سطح ۳ کلاس هشتم تا دوازدهم :
سوره ی مبارکه اعلی نا نباء
نونهالان سوره های مبارکه کافرون تا ناس
عمومی:
✳سوره های مبارکه ملک یاسین واقعه
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
سوره مبارکه عصر قسمت آخر: تَوَاصَوا بِالصَّبرِ
تَوَاصَوا بِالصَّبرِ یعنی توصیه کردن به صبر. در رکن های قبلی آیه سوم سوره عصر قرآن سه رکن را برای نجات ما از خسران معرفی می کند که عبارتند از(ایمان، اعمال صالح، توصیه به حق) اما در قسمت آخر آیه رکن دیگری را نیز معرفی می کند که اگر هم حتی رکن های قبلی را انجام دهیم ولی این رکن را انجام ندهیم از خسر در امان نخواهیم بود.
در بعضی از موارد ک
  سوره مبارکه با کلمه روم آغاز شده و در ادامه از وقوع یک جنگ بزرگ میان روم و ایران و پیروزی رومیان خبر می دهد.به این دلیل سوره مبارکه را روم نام گزاری کرده اند .                                     این فایل با فرمت پاورپوینت ارائه شده و در 15 صفحه تنظیم و قابل ویرایش است. ...
دریافت فایل
با سلام به دوستان
اگر قرآن کریم را باز کنید چهلمین سوره سوره غافر است سراغ چهلمین آیه بروید

مَنْ عَمِلَ سَیِّئَةً فَلَا یُجْزَىٰ إِلَّا مِثْلَهَا ۖ
وَمَنْ عَمِلَ صَالِحًا مِنْ ذَکَرٍ أَوْ أُنْثَىٰ وَهُوَ مُؤْمِنٌ
فَأُولَٰئِکَ یَدْخُلُونَ الْجَنَّةَ یُرْزَقُونَ فِیهَا بِغَیْرِ حِسَابٍ ٤٠

هرکه بدی کند جز به مانند آن کیفر نیابد، و از مردان و زنان کسانی که مؤمن
باشند و کار شایسته انجام دهند در بهشت درآیند، و در آن، روزی و نعمت بی
حساب

در تفسیر بسم الله الرحمن الرحیم
سوال:آیا بسم الله الرحمن الرحیم همراه با هر سوره نازل شده
است یعنی آیه ای مستقل محسوب می شود یا به صورت جداگانه نازل شده و خداوند یا
پیامبر دستور داده است در اول سوره ها قرار داده شود و در واقع جزء آیه نمی باشد ؟اثرو
فایده دانستن این سوال چیست؟

علمای شیعه بسم الله الرحمن الرحیم را یکی از آیات سوره و جزء
آن به حساب می آورند لذا لازم است در نماز ابتدا سوره را در نظر گرفت و بسم الله را
به نیت همان سوره خواند و اگر
در این مطلب یکی از مخاطبین نوشتن این مومنین غریب مثل پیامبر هستن توی اون خانواده...از اون روز تا حالا این حرف توی ذهنمه...
واقعیت همینه... یکی از کارکردهای پیامبران این بود که اعمال و رفتارشون و گفتارشون برای امتشون حجت بود...
آیا ما اونقدری رشد کردیم که برای اقواممون حجت باشیم؟
یکی از سخت ترین تبلیغات دین و حقیقت ، تبلیغ در خانواده و اقوام هست... نمیدونم چقدر به این مسئله توجه کردید... گویا طبرسی در تفسیر مجمع البیان میگه: حکمت اینکه سوره توحید ب
خرید کانکس 738 با بهترین قیمت و کیفیت
حتما شاید به ذهن خیلی از شما نیز فکر خرید کانکس خطور کرده باشد و علاقه مند بوده اید یک خرید کانکس لاکچری و شیک با قیمت و کیفیت مناسب تهیه کنید. امروز در این مقاله می خواهیم به بیان ویژگی های خرید کانکس 738 بپردازیم. این که چه کانکسی خوب است ؟ در یک خرید کانکس خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟ قیمت کانکس خوب چقدر است؟ شاخص های کیفیت یک کانکس خوب چیست ؟ و سوالاتی از این دست را با هم مرور می کنیم. به شما پیشنهاد م

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

موسسه خیریه سگال

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Lord_Alireza قشقرق کده باهوش باشیم نامه نگاری RONALDOHJT محمد بهرامی بلاگی از آنِ خود .: بخشداری مرکزی شبستر :. دعا و طلسمات قدرتمند و علوم غریبه کانال اموزش فتوشاپ